• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Levent-Akkaya-Esmalar-Ve-Melekler/195763533846290?ref=hl
 • https://plus.google.com/u/0/+LeventAkkayaRota/photos
 • https://twitter.com/RotaAkademi
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası

Sayıların Sırrı Numeroloji

USUI REIKI NEDİR 

 Ruhsal ve Bedensel bir şifa yöntemi olarak en yaygın olarak kullanılan Reiki sistemi Usui Reiki'dir. 

Usui Reiki içerdiği spiritüel bilgi bütünü ve bozulan maddi veya manevi yapıları şifalandıran bir sistem olarak yaşamınızın her yönünde kullanabileceğiniz harika bir rehberdir.

Usui Reiki bir şifa yöntemi olmak gibi çok önemli özelliğinin yanı sıra "Doğal Şifanın Usui Sistemi", doğru olarak kullandığı takdirde, kişi için, bir ruhsal yol da oluşturacaktır.

Usu Reiki sistemini kendi yaşamınız ve bağlantıda olduğunuz tüm yaşamlar, oluşlar için arındırıcı bir etki olarak görebilir, evrensel sistemin bu harika enerjisini düşüncelerinizden, davranışlarınıza, duygularınızdan, maddi - manevi tüm oluşlarınıza bir destek olarak kullanabilirsiniz. 

Teori ve uygulamada evrensel yaşam ve onun sistemi ile ilgilenmeye başlayınca, bilinç yoluyla manevi merkezimize ulaşıp, sevgi ışığını dünyaya aksettirebiliriz. Unutmamalıyız ki biz tüm varoluşa ne verirsek o da bize onu gönderecektir. 

Reiki Evrensel yaşam enerjisinin belli bir rezonans da şifa ve bilinçlenme yolunda aktarımıdır.

Reiki binlerce yıldır var olan, her kültürde farklı isimlerle adlandırılan Evrensel enerjinin belli bir sistemle işlenmesi ve aktarılması yoludur. 

Reiki'yi kullanabilmek için, öncelikle aşamalı olarak uygulanan inisiyasyon (uyumlanma) ve temel bir eğitim gerekir.

Reiki uyumlamalarında en önemli kısım bu aktarımı aldığınız kaynağın (kişinin) gerçekten inisiye adayına Reikinin içerdiği adımları ve mantığını net olarak aktarabilecek Ezoterik ve Sistemsel bilgi bütününe sahip olmasıdır.

Çünkü Reikiye inisiye olmak önemli bir aşama olsa da, onun kullanımı hakkında doğru bilgiyi almak da bir o kadar önemlidir. 
REIKI HAKKINDA KISA BİLGİLER VE İNİSİASYON SİSTEMİ Reiki İnisiasyonları Nasıl Uygulanır. 

Geleneksel Reiki Eğitimi üç seviyede öğrenilmektedir:

Birinci Derece Reiki, İkinci Derece Reiki ve Master / Öğretmenlik seviyesi…

Geleneksel aktarımlarda masterlar farklı yollar izlemektedir, bütün seviyeleri bir anda veren masterlar olduğu gibi, seviyeler arası geçişin yıllarca sürdüğü programlar da vardır. 

Biz İnisiasyon sistemimizde 3 Seviye eğitimi farklı zamanlarda, belli bir eğitim düzeni içinde vermekteyiz. 

Usui Reiki için en önemli kısım kullanım bilgisinin tam olarak iletilmesidir, bu yüzden inisiasyonlarımız öncesinde, yüzyüze veya uzaktan katılabileceğiniz eğitimlerimize önem vermekteyiz. Amacımız size sadece enerjiyi hissettirmek değil, onu en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinizi öğretmektir.

Reiki Eğitim ve İnisiasyonlarımıza yüzyüze veya uzaktan katılabilirsiniz, yüzyüze eğitim ve inisiasyonlarımız Yalova / Merkez ofisimizde bireysel olarak (kişiye özel) gerçekleşmektedir. 

Maksimum 6 kişilik sınıflar halinde uyguladığımız toplu eğitim ve inisiasyonlarımız İstanbul - Bostancı ve İstanbul - Şişli eğitim ofislerimizde sitemizde yayınlanan tarihlerde gerçekleşmektedir. 

Mesafe veya farklı nedenlerle yüzyüze inisiasyonlarımıza katılamayan tüm dostlarımız eğitimlerini telefonla veya internetten görüntülü görüşmeyle alabilir, uzaktan inisiasyon talebinde bulunabilir. Etki tamamen aynıdır, çünkü enerji ve düşünce zaman ve mekan kavramından muaftır. 

 

Birinci Derece Reiki Eğitimi:

Reiki’nin bu aşaması kendini keşif, kişisel değişim, yeni deneyimler ve yüksek bir güçle bağlantının derin duygularıyla dolu, keyifli bir yolculuğun başlangıcıdır.

Birinci aşama eğitimi, öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile başlar.

Bu aşamada Reiki’nin tarihçesi, amacı, neler yapabileceği öğretilir.

Kişinin kendisine ve başkasına Reiki uygulayabilmesi için gereken standart el pozisyonları gösterilir.

21 Günlük arınma süreci bu aşamanın harika bir sürecidir. 

Reiki hakkında temel bilgilerin ve yaşamlarımıza adaptasyonunun gerçekleştiği bu süreç yaşam yolumuzda gerçekleşecek bir çok açılımı da beraberinde getirecektir.

Birinci Derece Reiki Eğitiminin içeriği şunları kapsamaktadır:

 • Reiki’ye giriş ve tarihçesi.
 • Reiki enerji sistemi nedir ve nasıl çalışır ?
 • Enerji olarak insan bedeni. (Çakralar ve Okült Anatomi) 
 • Ellerle kendine ve başkalarına Reiki şifası nasıl uygulanır.
 • Çakra temizleme ve çakra dengeleme terapisi.
 • Gassho meditasyonu.

 

 

İkinci Derece Reiki Eğitimi:

Reiki’yi anlamak ve tamamen adapte olmak için atılan ikinci büyük adımdır.

Bu eğitim, birinci aşama eğitiminden en az iki ay sonra öğrencinin isteği ile verilir.

Burada amaç, öğrencinin tam uyumu sağlayabilmesi için gereken sürenin tamamlanmasıdır.

Bu aşamada öğrenciye, Reiki sembolleri öğretilir. Bu sembolleri kullanabilmesi için gerekli inisiyasyonlar verilir ve teknikler aktarılır.

Kanji Japoncası olan semboller kutsal sayılır ve Reiki geleneğinin bir parçası olarak gizli tutulur. Sadece ikinci aşama öğrencilerine verilir. (Bazı hocaların bu sembolleri açıklamaları, bu geleneğin dışındadır.)

Reiki enerjisinin aktarma işlemi yapılmadan kullanıldığı zaman, sembollerin çok etkili olmadıkları ve yanlış kullanımlara yol açtığı gözlenmiştir.

Semboller evrenin dilidir; evren diliyle konuşmayı öğrenmektir. Reiki’nin sembolleri, çok uzun yıllar denenmiş ve birçok çalışma ile güvenliği tespit edilmiştir.

Reiki sembolleri üç tanedir:

Birinci sembol, “güç” sembolüdür.

Diğer bütün sembolleri açtığı ve harekete geçirdiği için, elektrik düğmesi gibidir.
Reiki’nin gücünü arttırmak için kullanılır. Genel olarak tüm olumsuz enerjilere karşı korunmayı sağlar. Aynı zamanda, uygulanan alanı çevreleyerek bir enerji alanı oluşturur. Oluşturduğu bu alanda dağılmayı önlediği için, enerji daha güçlü hissedilir. Bu sembol, evrensel bilincin yoğun bir şekilde insan boyutuna inmesidir. Bu şekliyle evrensel bilgiler ve yetenekler, çok yumuşatılmış haliyle bize yardımcı olurlar. Habersiz kullanılmasında bir sakınca yoktur. Genel olarak gündelik hayatımızda ve kendi tekamül planımız içerisinde kendine has kolaylıklar ve bazı hafiflikler sağlar; ancak, ağır karmik ödevlerimizi etkileyemez.

İkinci sembol, “mental” semboldür, yani bilinç ile ilgili alanlarda çalışır.

Bu sembolün kendine özgü ve daha ince bir frekansı vardır. Etkisi ise transformasyon ile gerçekleşir. Bilincimizde oluşan her türlü değişiklik hayatımıza yansıyacağı için dikkatli kullanılmalıdır. Bu sembol, duygusal ve zihinsel şifa için uygulanır. Kullanımı, beynin sağ ve sol tarafındaki enerjiyi dengeler. Duygusal ve zihinsel bütün problemlerde, istenmeyen alışkanlıkların (sigara-alkol bağımlılığının, fazla kiloların vs) giderilmesinde, hafıza güçlendirmede kullanılır. Bu sembolün kullanımında ana kural: Özgür iradeye müdahale etmemektir. Bu, iki tarafın tekamülü için de zararlıdır: Karma yaratır ve ruhsal gelişiminize etki eder. Ayrıca, bireysel olarak zihinsel, duygusal ve ruhsal gelişim için yapılan çalışmalarda önemli bir kullanım alanı vardır.

Üçüncü sembol, “uzaklık” sembolüdür.

Farklı uzaklıktaki insanlara gereken enerjiyi aktarmakta kullanılan bu sembolle, geçmiş deneyimlere ya da gelecekteki faaliyetlere de Reiki gönderilebilir. Uzaktan yapılması gereken şifa uygulamaları, uzaktan tedavinin kapısını açan anahtar durumundaki bu sembol ile yapılır. Bedene dokunulamayan rahatsızlıklarda, doğal afet ve kriz dönemlerinde, istenilen bölgeye enerji göndermek için bu sembol kullanılır.

İkinci Derece Reiki Eğitiminin içeriği şunları kapsamaktadır:

 • Reiki’nin kişiye ve çevresindekilere ve günlük yaşama uygulanması
 • Reiki Sembollerinin öğretilmesi.
 • Reiki ikinci derecede kişinin Reiki frekansı yükseltilir ve kişi Reiki sembollerine uyumlanarak sembolleri kullanabilir hale gelir
 • Joshin Kokyuu-Ho: Bedeni ve Ruhu Arındırmak İçin Nefes Alma Tekniği Öğretimi
 • Reiji-Ho: Reiki Enerjisinin Görünüşü (Sezgisel Tarama Tekniği) Öğretimi
 • Enkaku Chiryo (Shashin Chiryo): Uzaktan Şifa Teknikleri Öğretimi
 • Uyumlama Aşaması
 

3. SEVİYE REIKI EĞİTİMLERİ

(MASTER UYGULAYICI VE USTA ÖĞRETİCİ SEVİYELERİ 3A - 3B )


Üçüncü seviye Reiki eğitim ve inisiasyonlarımızda 3A ve 3B seviyeleri beraber verilir, yani Reiki Master ve Reiki Master Teacher (öğretici) eğitim ve inisiasyonunuzu beraber almış olursunuz.
Sertifikanız her iki seviye için ayrı ayrı basılır. USUI REIKI 3-A (REIKI MASTER)

 

Bu aşamada önce, öğrenciye üstat sembolü öğretilir. İnisiyasyon uygulanır ve üstat sembolünün kullanım şekilleri öğretilir. 

Üstat sembolü, daha yüksek enerjilere açılmak ve bu açılma yeteneğini kuvvetlendirmek içindir. 

Bu sembol, vibrasyonu çok kuvvetli bir güçtür. İnisiyasyon işlemi sırasında daha yüksek enerjilere kanalize olunur. 
Yüksek enerjiler için daha geniş bir kanal olmayı sağlar.  
USUI REIKI 3 - B (MASTER TEACHER SEVİYE)

Bu seviyede, Reiki sisteminin öğretilmesi ile ilgili bilgiler vardır. Reiki’ye uyumlanma, yani inisiyasyon uygulama bilgileri bu eğitimde öğretilir.

Reiki Master Eğitim ve İnisiasyonu içeriği şunları kapsamaktadır:

- 1. ve 2. Seviye Reiki Sistemlerinin Tekrarı. 

- Master seviye sembollerinin ve özelliklerinin öğrenilmesi. 

- İnisiasyon nasıl uygulanır, öğrenim ve bilgilendirme. 


Önemli Not: Usui Reiki eğitimlerimiz ve inisiasyonlarımızda sadece kendi inisiyelerimizle çalışmaktayız, başka bir Master'dan inisiasyon almış adayların aldıkları seviyeler için tazeleme yaparak 1. seviyeden başlayarak sistemimize dahil olabilir. (Ücretlerde bir değişiklik olmaz) 

Bunun nedeni; her inisiasyon yapan master kendi yöntemini ve kendine özel sembolleri kullanır, Master'ın uyumlama aşamasında auranıza çizdiği semboller birbirinden farklı detaylar barındırabilir ve kullanım aşamasında farklı bilgiler vermiş olabilir. Bu yüzden Reiki enerjisinden verimli bir şekilde yararlanmak için Master ve İnisiye arasındaki bağ doğru olarak kurulmalıdır. 


USUI REIKI SERTİFİKALI EĞİTİM ÜCRETLERİ

Ödemelerinizi tablomuzdaki ilgili bölümde bulunan PayPal ''şimdi satın al'' Butonundan kredi kartıyla yapabilir veya BURAYA tıklayarak, banka hesap numaralarımıza nakit olarak ödeyebilirsiniz.  

 

EĞİTİM

YÖNTEM

EĞİTMEN

FİYAT

Usui Reiki 1. Aşama

Uzaktan veya Yüz Yüze Eğitim ve İnisiasyon

Levent Akkaya

300 TL

 

Usui Reiki 2. Aşama

Uzaktan veya Yüz Yüze Eğitim ve İnisiasyon

Levent Akkaya

300 TL

 

Usui Reiki Master / Master Tacher
3A - 3B

Uzaktan veya Yüz Yüze Eğitim ve İnisiasyon

Levent Akkaya

650 TL

 

 

Usui Reiki İnisiasyonlarımıza Uzaktan veya Yüz Yüze katılabilirsiniz.

 

Tüm eğitim ve inisiasyonlarımız için randevu alınız. 

 

Kişiye özel eğitim ve inisiasyonlarımız Yalova / Merkez ofisimizde uygulanmaktadır.

 

6 kişilik guruplar halinde yapılan toplu eğitim ve inisiasyonlarımız İstanbul / Bostancı - Şişli eğitim salonumuzda gerçekleşmektedir. 

Dünya'nın her yerinden, uzaktan eğitim ve inisiasyonlarımıza katılabilirsiniz. 

 

Verilen Belgeler

 

Usui Reiki Derece Sertifikası + ( Soy Ağacı )

 

Eğitim Kitapçığı.

 

Mail ile Reiki Uygulama e-kitap 2 adet.

 

 


 
Reiki İnisiasyonlarımız sonrasında dilediğiniz zaman olası sorularınız için bize ulaşabilirsiniz, reiki master ve inisiye arasında kurulan bağ karşılıklı iyi niyet ve sorumluluk gerektirir.

Usui Reiki İnisiasyonlarımız hakkında bilgi ve randevu almak için aşağıdaki iletişim yollarımızdan bize ulaşabilir veya iletişim formumuzu doldurarak aranarak bilgi almak isteyebilirsiniz. BİLGİ - RANDEVU /  İLETİŞİM BİLGİLERİ 

Tüm çalışmalarımız hakkında bilgi ve randevu talepleriniz için iletişim numaramızdan veya mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çalışmalarımıza Yurt içi veya Yurt dışı tüm lokasyonlardan telefonla veya mail aracılığıyla, bilgi ve isteklerinizi ileterek uzaktan katılabilirsiniz. 

Mail iletilerinizde lütfen isim - soyad, konu, istek hakkında bilgi veriniz. Sizinle telefonla iletişime geçmemizi istiyorsanız iletişim numaranızı ve uygun aranma saatlerinizi iletmeyi unutmayınız. ( 10:00 - 19:00 Arası ) 

Yurt dışı aramaları tarafımızdan yapılamamaktadır. Sizler bize iletişim numaramızdan ulaşabilir veya mail gönderebilirsiniz. 

Telefon görüşmeleri size en doğru bilgiyi vermek amacıyla bizzat Levent Akkaya tarafından yapıldığından, eğitim, seminer veya tespit görüşmeleri esnasında meşgul olabilir, yahut o an için cevaplanamayabilir. Lütfen bu gibi durumlarda çağrı tekrarından kaçınalım. Aramanız görüldüğünde en uygun zamanda size dönüş yapılacaktır. 

Site iletişim veya mail ile bize yapılan gönderiler sayfa güvenlik standartları gereği bazen spam olarak algılanabiliyor, talebiniz hakkında yazılı veya arama olarak belirttiğiniz zamanda size geri dönüş yapılmadıysa lütfen bize doğrudan telefonla ulaşınız. 

Çalışmalarımıza katılan veya ilk defa görüşeceğimiz dostlarımız, lütfen uzun uzun cevaplamamız gereken sorularınız için telefonla bize ulaşınız, ne yazık ki uzun cevaplar yazmamız gereken mail veya mesajla iletilen sorulara - bilgi isteklerine yoğunluğumuz dolayısıyla hemen karşılık veremiyoruz. 

Yurt dışından bize ulaşmak isteyen dostlarımız telefon numaramızı kendi telefonlarına kayıt ederek Viber - Whatsapp uygulamalarından bize ulaşabilirler.

Sevgiyle
Levent Akkaya


 Çalışma saatlerimiz, Pazar günü hariç, saat 10:00 - 19:00 arasındadır. Telefonla iletişim konusunda bu saatlere özen göstermenizi rica ederiz. Kısa mesaj ve mail ile her zaman bize ulaşabilirsiniz. 


İLETİŞİM BİLGİLERİ 

GSM         : 0533 682 78 78 

E- Mail      : levent@rotaakademi.com 

Firma Adı : Levent Akkaya Rota Danışmanlık 

Adres       : Rüstem Paşa Mahallesi, Gazi Paşa Caddesi, Raşit Ağa İş Hanı 8 / 24  Merkez / Yalova

(Ofisimizde randevusuz görüşme kabul edilmemektedir) 


ÜYEMİZ OLUN  


Değerli dostlarım, sosyal paylaşım alanlarında veya yüz yüze gerçekleşen çalışmalarımızla birbirimize ulaşabilsek de biliyorsunuz ki bu alanlar farklı nedenlerle kısıtlanabiliyor, bu yüzden aşağıdaki butona tıklayıp, iki dakikanızı ayırarak, ücretsiz olarak site üyemiz olursanız, her şeye rağmen bu kanaldan buluşabilir ve sizi aktivitelemizden haberdar edebiliriz.  

SOSYAL MEDYA'DA BİZİ TAKİP EDİN
  


Kullanım alanlarınıza göre aşağıdaki iconlara tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir ve paylaşımda bulunabilirsiniz. 


            
 
    Reiki ve İnisiasyonlar İstek Formu
 
İsim - Soyad : 
  *
 
Geçerli Mail : 
  *
 
Telefon Numarası : 
  *
 
Uygun Aranma Zamanları: 
  *
 
Başvuru Tarihi : 
  *
 
Hangi Seçenek : 
Usui Reiki  
Kundalini Reiki 
Altın Üçgen (Golden Triangle Healing System) 
Gümüş Mor Alev (GMA) 
 
İsteğe Bağlı Mesaj: