• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Levent-Akkaya-Esmalar-Ve-Melekler/195763533846290?ref=hl
  • https://plus.google.com/u/0/+LeventAkkayaRota/photos
  • https://twitter.com/RotaAkademi

Bireysel ve Kurumsal Koçluk - Motivasyon Çalışmaları

Kurumsal ve Bireysel Motivasyon - Koçluk Çalışmaları


 Neden Motivasyon ve Koçluk ?


Konusu ne olursa olsun, kişisel ve kurumsal tüm yapılar fayda sağlamak ilkesiyle varlıklarını sürdürür.

Çalıştığımız kurumda, bizimle çalışan kişiler arasında, ailemizde, sosyal çevremizde, okulumuzda kısaca bulunduğumuz her ortamda kuralları net olarak yazılmamış sistemler her zaman vardır.

Peki, yaşamımızın tümünü geçirdiğimiz bu ortamları ve en önemlisi kendimizi nasıl daha iyi tanır ve doğru bir şekilde yansıtırız.

İşte, bireyler ve bireylerin oluşturduğu topluluklar için Motivasyon ve Koçluk sistemi bu fikirle doğmuştur. 

İnsanlar var oldukları sistemin içinde daha etkili olabilmek ve buna bağlı olarak hedeflerine ulaşabilmek için yaşamsal ahengi sağlayan bir düşünce sistemine dahil olabilir, farklı bir bakış açısını deneyebilir, faydası kanıtlanmış yöntemlere başvurabilir.

Bu amaçlarla gelişmiş toplumlarda bireysel ve kurumsal koçluk sistemleri, her konuda, etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Çalışmalarımızdaki Ana Fikir Nedir ?

Yaşam birbirine sıkıca bağlı parçaların oluşturduğu, her parçanın bulunduğu yerde eşsiz bir görev yaptığı muhteşem bir bütündür. 

Bu muhteşem sistemin içinde hiç bir parça, bir diğerinden daha az değerli değildir. Bu yüzden, bütünü oluşturan her parça kendisinden ve bütünün diğer parçalarından sorumludur, hiç bir birey, kazanç ve kayıplarda tek başına değerlendirilemez. 

Kişisel yaşamımızda, sosyal çevremizde, kariyer yolculuğumuzda, kısaca tüm yaşamımızda, varlığımızın üzerinde farklı nedenlerle biriken yüklerden kurtulup, zihnimizin ve bedenimizin gerçek potansiyelini ortaya koyabilirsek, bu muhteşem düzen içinde daha etkin, daha mutlu ve başarılı olabiliriz. 

Bizim ihtiyaç hedefli tüm çalışmalarımızda odaklandığımız nokta, bireylerin kişisel potansiyellerini arttırarak bulundukları yapı içinde biz bilincine yükseltebilmektir.Nasıl Bir Yol İzleriz ?

İnsan sürekli gelişmek ve varlığına bir şey katmak zorunda olan varlıktır. Bunu da ancak doğru motivasyonla, kendini ve bulunduğu sistemi tanıyarak başarabilir. 

Biz, sistemin ihtiyaçlarını belirleyip, bu ihtiyaçlar dahilinde hazırladığımız programlarla, sisteme dahil olan bireylere gerçekten ne gerekiyorsa onu vererek bütünlüğü sağlamaya çalışıyoruz. 

Biz doğru motivasyonla insan bilincinin her şeyi başarabileceğine inanan bir düşünceye sahibiz, bunu verebilmenin tek yolu da, ahengini sağlamamız istenen yaşamın veya topluluğun ihtiyaçlarını öğrenmekten geçer, bu kısım öğrenildiğinde çözüm her zaman çok daha kolay elde edilir.

Guruplara veya bireylere uyguladığımız seminer, eğitim ve çalışmalarda öncelikle kişilerin dahil olduğu sistemi değerlendirir, bireylerin rollerine göre uygun ahengin hangi şartlarda ortaya çıkacağını tespit ederiz. Bu aşamadan sonra geriye kalan tek nokta doğru hedeflere, doğru yollardan ulaşmayı sağlayacak motivasyonu vermektir. 

Düşünce sistemlerini, kendine bahşedilmiş aklı, kollektif bilinç ve inanç’ın muhteşem gücünü doğru kullandığında, insan için aşılamayacak engel, varılamayacak hedef yoktur. 

Kişisel veya kurumsal tüm danışmanlık ve aktivitelerimiz için size uygun çözümleri sunabilmemiz için bize ulaşabilirsiniz. 

Yaşam yolunuzda, her ne yönde olursa olsun, sizlere güvenilir bir destek olabilmek bizim için en önemli değerdir. 


Sevgiyle
Levent Akkaya
 
BİZE ULAŞIN

0533 682 78 78

levent@rotaakademi.com        TIKLAYIN      TIKLAYIN